fbpx

5 powodów dlaczego warto napisać List do siebie

Krótka dygresja przed dalszym czytaniem –> Po napisaniu tych 5 powodów, pomyślałem, że brzmi to dla mnie takim tanim coachingiem, wydawało mi się to pompatyczne i „jedynie słuszne”. Postaraj się tak tego nie traktować, to po prostu moje spojrzenie, moje doświadczenia, którymi się dziele – Ty wyrób sobie swoje.

1. Uporządkujesz swoje myśli

Ludzie, którzy zadają sobie trud pisania o sobie zazwyczaj stają się bardziej szczęśliwi, czują większą kontrolę, ład i spokój umysłu. Spisanie swojej drogi, słabych punktów, negatywnych i pozytywnych doświadczeń, przemyśleń, pomaga stać się bardziej produktywnym, świadomym swoich możliwości i zaangażowanym w swoje życie.  

Nasza metodologia wymaga skupienia i starannego przepracowania danego tematu. Pytania i ćwiczenia, które przygotowaliśmy prowadzą Cię krok po kroku do ustrukturyzowania własnych myśli w obszarze danej sfery życia.

2. Spojrzysz z innej perspektywy

Duża część listu i przemyśleń skupia się na aspektach, które są bardzo ważne, a zazwyczaj nie mamy na nie czasu. Pytania, które zadajemy pomagają spojrzeć z innej strony na daną sytuację i pozwalają uświadomić sobie błędne lub już nieaktualne przekonania.

Często zdarza się, że coś na co nie zwracaliśmy uwagi, a podświadomie czuliśmy od jakiegoś czasu, po uporządkowaniu i zapisaniu, nabiera sensu i znacznie wzmocnionego znaczenia. 

3. Zrozumiesz dokąd idziesz

Struktura „Listu do siebie.” pomaga stworzyć lepszą wersję siebie w danym aspekcie. Wiąże się to ze zdefiniowaniem tego co by było dobre dla Ciebie w przyszłości, ale także ze stawieniem czoła przyzwyczajeniom działającym negatywnie.

Dużo łatwiej jest wyruszyć w drogę samemu, wyznaczając niezbędne kroki do przejścia i samemu decydując z czego musimy zrezygnować. Czujemy wtedy większą kontrolę nad życiem, mniej się stresujemy i mniej obawiamy się niepewnej przyszłości.

4. Skonfrontujesz przemyślenia po czasie

Przy szczerym i sumiennym przejściu przez „List do siebie.” efekty odczujesz od razu, natomiast wiemy, że wraz z upływem czasu: uporządkowanie zaczyna się rozmywać, efekty słabną, a czasem też doświadczenie życiowe, które zdobywamy zmienia nasze spojrzenie.

Po kilku tygodniach lub miesiącach od napisania listu, wrócimy do Ciebie z Twoimi przemyśleniami i będziesz miał możliwość sprawdzenia czy idziesz w dobrym kierunku i czy wyznaczona droga dalej jest aktualna. Uświadamia to też, jak szybko leci czas i że niektórych spraw nie da się wiecznie odkładać.

cegiełka

5. Dołożysz swoją cegiełkę do lepszego świata

Czujemy pewien wymiar odpowiedzialności za to jak życie wygląda w całym przekroju społeczeństwa i chcemy czynnie przyczyniać się do jego polepszenia. Postanowiliśmy, że dzielimy się częścią przychodów (2-5%) z potrzebującymi. Dzielimy się tą informacją, bo koniec końców to dzięki Tobie możemy realizować tę pomoc.

Staramy się wspomagać miejsca najbardziej potrzebujące, a przy tym zwracamy uwagę by jak najwięcej z wpłacanych przez nas pieniędzy wydawane było bezpośrednio na potrzebujących, a nie na administrację i zarządzanie.

Gotów na podróż w głąb siebie?

Przewiń na górę
List do siebie .